Módní a beauty události, na kterých nesmíte chybět!

I Česko se může pyšnit různými módními a beauty akcemi, kterými rozvíjí naši kulturu a podporují jak místní, tak zahraniční umělce a návrháře. Samozřejmě tyto události mívají různou kvalitu, mnohé se i překrývají, tudíž je nutné se naučit vybírat si a třídit, co je pro vás zajímavější. My vám nabízíme přehled čtyř nejdůležitějších událostí v následujícím půl roce, které se odehrají u nás.

 

1.      VELETRH STYL-KABO, Výstaviště Brno, 17. – 19. 2. 2018

Jedná se o veletrh, který se skládá ze dvou částí. Styl, kde se sejdou vystavovatelé z více než 15 zemí světa a nabízejí své nové kolekce nákupčím a obchodníkům, které by se zapojily do prodeje následující sezónu. Program je často zastoupen i mnohými profesionálními modními přehlídkami, bohatým doprovodným programem. Součástí tohoto veletrhu je i nabídka bižuterie a oděvních doplňků.

Druhá část Kabo je nejprestižnější odborná přehlídka produkce českých i zahraničních výrobců obuvi, koženého zboží a doplňku v Česku a na Slovensku.
Opět se této události můžete účastnit v srpnu.

2.      World of Beauty & Spa, Praha – Letňany, 16. – 17. 3. 2018

Letos to bude již 25. ročník tohoto veletrhu. S novým rokem přicházejí i nové trendy v líčení, účesech i módě. Na tomto veletrhu se prezentují přední vizážisté, stylisté i kadeřníci, kteří bývají doplněni módní přehlídkou. Také se zde objevuje obor wellness, fitness a zdravý životní styl. Kromě kvalifikovaných ukázek a nabídek školení relaxačních a rekondičních masáží a fyzioterapie, řada nových vystavovatelů může nabídnout i komplexní beauty-wellness péči, vybavení wellness a fitness center, novinky v aerobním tréninku, venkovní sauny nebo třeba vodní fitness.

Druhá šance pro ty, kteří veletrh zmeškají, se odehraje 7. – 8. 9. 2018.

3.      Mercedes-Benz Prague Fashion Week, Praha – Staré město, 16. – 23. 3. 2018-01-26

Za největší módní událost můžeme považovat právě tuto akci. Jako jediná módní akce v ČR má mezinárodní přesah, kdy patří do celosvětové sítě fashion weeků organizovaných pod hlavičkou Mercedes-Benz, podobně jako New York, Berlín, Sydney, Moskva, Istanbul či México City).

Součástí MBPFW nejsou pouze přehlídky, ale také řada přidružených akcí, které se konají v dalších částech Prahy.

Tato prestižní akce se znovu koná 6. – 8. 9. 2018.

4.      Prague Design Week, Praha 1, 21. – 27. 5. 2018

Letos se bude jednat o již pátý ročník designérské přehlídky. V průběhu sedmi dnů se zde představí tvorba desítek designérů, ale budou probíhat také workshopy, přednášky či promítání v Design Kině. Prague Design Week se zaměřuje na vyprávění příběhů designu a chce výsledný produkt ukázat jako proces od první myšlenky přes skici a prototypy až k hotovému výrobku.

Máte zkušenost s některou z těchto akcí? A kterou byste doporučili?

1 komentář u „Módní a beauty události, na kterých nesmíte chybět!

Napsat komentář