3. díl – Definice levé lásky

Já osobně měla na partnery vždy štěstí. Ne, že by jich byla hromada, to vůbec! Počítám mezi ně i dětské lásky, které do života přeci patří. Každá z mých minulých lásek měla sice své mouchy, ale kdo nemá? Někdy mi přijde, že jediná jejich moucha jsem byla já a to, že chodili se mnou. Nikdo z nich ale nebyl ta pravá láska, nebo ano?

Co je vůbec ta “pravá láska“? Jsem názoru, že je to stav, kdy se při dané osobě cítíme jako doma. Nic nám v ten moment nechybí, nic jiného neexistuje, jen dva pobláznění lidé, kterým svět leží u nohou. Zní to jako iluze, jako sen, ale všichni to známe.  V našem zamilovaném období jsme hlavou v oblacích, nemůžeme naše myšlenky směřovat k ničemu smysluplnému, protože jediný smysl, který náš život momentálně má, je on/ona. Najednou se v tobě probudí různé superschopnosti, a to vidění budoucnosti – společné plány na léto nebo na zimní svátky, čím se obdarujete na Vánoce a jak strávíte 1. máje. Také dokážete prodloužit časovou kapacitu dne – i když máte práce a povinností nad hlavu, vždy si najdete čas na dvouhodinové telefonáty nebo celodenní maraton Marvelovek.

Za svůj život všichni prožijeme pár rozchodů, které zanechají šrám na duši. A ať už je rozchod v dobré nebo zlé víře, člověka jakýmsi způsobem poznačí. Na samém počátku každého vztahu máme nasazeny růžové brýle, vidíme vše krásně, srdce nám bije jako o závod, nic nám není přednější než náš partner. Tyto růžové brýle pomalu, ale jistě blednou, začneme vidět realitu a to, co jsme předtím přehlíželi nám začne bít do očí.  Je to normální proces, jenž dokazují i vědci, podle kterých prvotní zamilovanost opadne do šesti měsíců od počátku vztahu. A pokud ne? Potom je to ta pravá láska.

Já nerada označuji své bývalé partnery za své ex nebo jinými způsoby. Přeci jen, jednu dobu to byli oni, kteří pro mě byli ti praví a já se s nimi cítila výjimečně a kouzelně. Dali mi nejvíce, co mohli, a tedy svou lásku a čas. Nikdy na žádného z nich nezapomenu, ani bych nechtěla. Dokázali otevřít dveře v mém srdci, dokázali mě rozesmát a udělat šťastnou, i když jen na omezenou dobu. Nic netrvá věčně a možná je to dobře, protože díky tomu jsem mohla poznat skvělé a zajímavé lidi, a jak já říkám, mé levé lásky.

S láskou,

Vaše Olívie ♥

3 komentáře u „3. díl – Definice levé lásky

Napsat komentář