Znáte typy zapínání náušnic? Jaké vám vyhovuje nejvíce?

Existuje velké množství typů zapínání u náušnic, které se liší od velikosti a stylu náušnic a ne každému vyhovuje daný druh zapínání. Vypsali jsme pro vás ty základní a nejznámější styly zapínání náušnic z OLIVIE.CZ!

PUZETA

Nejpopulárnější typ náušnic. Díky jednoduchosti konstrukce je tento typ zapínání používán u většiny druhů náušnic menších rozměrů. Výhodou puzet je jednoduchost zapínání, kdy stačí pouze navléknout puzetu zezadu ušní dírky na tyčinku náušnic. Existují zde i nějaké nevýhody, například případná ztráta puzety a náušnic nebo u dětí hrozí nebezpečí spolknutí malé části.

Známe také odvozený typ puzetového zapínání, a to puzetu na šroubku. Princip je zde stejný, jako u puzety, avšak brzdítko se na náušnici šroubuje, a tím odstraňuje hlavní nevýhodu puzety, a to nebezpečí ztráty.

3982

Puzetové náušnice najdete ZDE

AFRO HÁČEK

Zapínání využívané převážně u visacích náušnic. Nasazení na ucho je jednoduché a rychlé. Jednoduše stačí zapíchnout a provléknout do ušní dírky. Tyto náušnice je důležité si na noc odkládat, aby se náušnice nevyvlékly nebo vás háček v noci neporanil.

Náušnice na afroháček a jiné najdete ZDE

KLASICKÉ KRUHY

Mezi kruhové náušnice nezařazujeme pouze kruhy, ale všechny tvary, které jsou uzavřené a tvoří je zpravidla tenčí kov. Tyto náušnice by měly být základním doplňkem každé ženy. Nejběžnější typ zapínání kruhových náušnic je zasunutí tyčinky do protilehlé trubičky.


651

Kruhové náušnice můžete najít ZDE

 

FRANCOUZSKÝ ZÁMEK

Druhý typ zapínání kruhových náušnic je zapínání na francouzský zámek, u kterého se drátek zacvakne do protilehlé vidlice.

1368

Kruhové náušnice můžete najít ZDE

KLOUBOVÉ ZAPÍNÁNÍ

Tento typ zapínání se využívá převážně u malých kroužků s mechanickou částí uprostřed, která dělí náušnice na polovinu. Náušnice se otevírají v kloubu. Zapínání tvoří kolíček se žlábkem, který zapadá do dírky, přičemž lze zaslechnout charakteristické ,,kliknutí“.

3559Kruhové náušnice můžete najít ZDE

ZAKLEPÁVACÍ ZAPÍNÁNÍ

Jedno z nejznámějších a nejkvalitnějších zapínání. Mechanická klipsa se po zapíchnutí háčku do ušní dírky uzavře, tím zabrání vypadnutí náušnice. Vyhovuje spíše větším šperkům.

Náušnice se zaklepávacím zapínáním a jiné najdete ZDE

Za nás jednoznačně francouzský zámek a zaklepávací! Jaký máte názor vy?

5 925 komentářů u „Znáte typy zapínání náušnic? Jaké vám vyhovuje nejvíce?

 1. Pingback: canadian drugs
 2. Pingback: we-b-tv.com
 3. Pingback: hs;br
 4. Pingback: tureckie_serialy
 5. Pingback: 00-tv.com
 6. Pingback: +1+
 7. Pingback: watch
 8. Pingback: ++++++
 9. Pingback: HD-720
 10. Pingback: 2020
 11. Pingback: Video
 12. Pingback: wwin-tv.com

Napsat komentář