5. díl – Festivalová sezóna je tady!

Tento týden je počasí jako na houpačce. Jednu chvíli je velmi pravděpodobné vaše tělesné rozpuštění v náporu vysokých teplot a za moment zase litujete, že jste si nevzali s sebou pršiplášť, jak říkají naši bratři ze Slovenska. Proto se každý den modlím, aby se teď počasí vyřádilo a na konci měsíce mohlo být permanentně krásně, slunečno, bez přeháněk, bio na stupni 1. Proč si přeju, aby bylo hezky zrovna na konec června? No vždyť začíná festivalová sezóna!

V mém party životopisu byste našli poměrně známé festivaly, jako je Helax Open Air, Colours of Ostrava, Beats For Love, Black Sheep Festival nebo třeba Majáles. Loni jsem se však až po uši zamilovala do jednoho, kapacitně menšího, ale za to mnohem kouzelnějšího festivalu – Fingers Up! Letos to vychází na 29. – 30. 6. 2018 a já se se svou partou už nemůžeme dočkat! Doufám, že na FU vůbec dojdu, jelikož týden před touto akcí mám naplánovaný tandemový seskok z výšky 4 000 m, ale věřím, že v případě neotevření padáku mě zachrání mé tukové zásoby a dopadnu do měkkého…

Fingers Up se tedy koná 29. – 30. 6. 2018 v malém městečku poblíž Olomouce, v Mohelnicích. Právě to, že se akce koná mimo velkoměsto, v milém Morava kempu Mohelnice, je zárukou jiného zážitku, než jste na festivalech zvyklí. Oblast totiž není přecpaná lidmi a nemůžete se v alkoholickém opojení ztratit od svých přátel, jelikož se stačí rozhlédnout a vidíte na samotný konec kempu. Taky se můžete vyvalit u bazénu po celý den a poslouchat hudbu, která hraje přímo z vedlejší stage. Ano, čtete správně, je tam bazén! Nejen to, pokud vás už bolí nohy z tančení, můžete dělat jiné doprovodné aktivity v areálu – hrát společenské hry, odpočívat v relax zóně, nechat se dokonce ostříhat od šikovných barberů nebo si poslechnout nějakou ze zajímavých přednášek. Loni jsem seděla v první řadě na přednášku o historii Marvelu, což byla ta nejlepší přednášce, na které jsem kdy byla! Po celou dobu festivalu zde převládá fantastická a uvolněná atmosféra. Je to příjemná změna a odpočinek oproti uspěchanému venkovnímu světu. V kempu si můžete lehnout do trávy, pozorovat oblohu a víte, že čas vás nikam netlačí, a tak si užíváte každou vteřinu.

Co se týče interpretů, figuruje zde převážně několik známých českých jmen, ale taky zahraniční hudebníci, které znají spíše fajnšmekři. Mezi české hvězdy, které vystoupí na FU patří: Tomáš Klus, Vypsaná fixa, Prago Union, Emma Smetana, ze Slovenska pak například Bad Karma Boy.  Já se nemůžu zase dočkat skvělého anglického interpreta – Jamese Harriese. Dále zde můžete slyšet a vidět At Pavillon z Rakouska nebo z Belgie Milo Meskens.

Pokud vás festival zaujal, tak neváhejte, kupte si lístky, vezměte stan, spacáky, kamarády a uvidíme se tam! Budu u bazénu, samozřejmě.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách, FB profilu nebo Instagramu.

S láskou,

Vaše Olívie ♥

Fotografie pochází z FB profilu Fingers Up.

Napsat komentář